7 складових здорового і довгого життя тварин
- Оля Яковенко
- 10 серп. 2024 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 16 жовт. 2024 р.
Генетика.
На жаль, у частини порід є певна кількість генетичних патологій і ті тварини, у яких вони проявляються навряд чи будуть довгожителями. Приділіть цьому питанню увагу на етапі вибору улюбленця - дізнайтеся більше інформації про нюанси породи та про конкретних батьків. Наразі є навіть генетичні тести, які можуть допомогти уникнути несподіванок в майбутньому.
Умови утримання та харчування.
Умови життя та харчування мають відповідати природним потребам виду тварини, його віку, активності. Важливо зберігати баланс в їжі - кормити збалансованим раціоном, в достатній кількості, не перегодовувати, не годувати шкідливими для тварин продуктами.

Безпека вигулу та адекватні фізичні навантаження.
Рух - це життя. Тому варто приділяти особливу увагу цьому питанню. Особливо у тих тварин, які не ходять на вулицю – грати з ними в ігри. Ми не рекомендуємо використовувати самовигул - оскільки дуже часто тварини зазнають травм, отруєнь та інших неприємностей.
Психологічний добробут. Мінімізація стресу.
Крім фізичного стану, собакам і котам також потрібно дбати про ментальне здоров'я – давати можливість безпечно реалізовувати природні потреби та інстинкти. Дбати про те, щоб вони не зазнавали хронічного стресу, болю. Ми дуже часто недооцінюємо значущість цих факторів і не вміємо їх відслідковувати.

Регулярні профілактичні обробки від зовнішніх та внутрішніх паразитів, вакцинації.
Їхня частота залежить від умов життя вихованця - регіону проживання, типу харчування, способу життя (кількість зовнішніх контактів із родичами, гризунами, дикими тваринами тощо).
Рання діагностика захворювань – профілактичні огляди та планові обстеження.
Більше 80% захворювань можна виявити на ранніх стадіях. Уважний збір анамнезу, клінічний огляд та такі дослідження, як вимірювання тиску, аналіз крові, сечі, узд здатні визначити зміни в організмі на ранніх стадіях. І якщо ми можемо на них впливати, то маємо змогу не допустити чи суттєво уповільнити розвиток хвороби. Це стосується захворювань нирок, печінки, серця, онкологічних захворювань.
Своєчасне звернення за професійною ветеринарною допомогою у разі виникнення проблем із здоров'ям.
Тактика спостереження за тим, як розвивається хвороба у вихованця, здебільшого програшна. Чим на більш пізній стадії ми надаємо лікувальну допомогу, тим гірший прогноз, складніше та дорожче лікування.
На жаль, наша культура і по відношенню до себе поки що не дуже висока - часто йдемо до лікаря, коли зовсім погано. І так само ставимося до тварин. "7 складових здорового і довгого життя тварин" - це лише макет того як потрібно відноситись до тварин. Ми певні, що кожен може почати з себе та змінити ситуацію! Результат не розчарує!
Comments