Дирофілярії. Глисти-убивці?
- Оля Яковенко
- 24 лют.
- Читати 2 хв
Оновлено: 6 бер.
Небезпечне захворювання дирофіляріоз викликають круглі гельмінти.
Зараження тварини відбувається в момент укусу комарем. Поки заражена комаха-смоктальник п’є кров жертви, у місці проколу разом зі слиною потрапляють маленькі личинки-мікрофілярії. Протягом 6-9 місяців ці крихітні личинки мігрують по кровоносних судинах і ростуть. Досягаючи статевозрілої стадії, особина може виростати до 30-40 см у довжину і при цьому щодня виробляти до 200 нових мікрофілярій. Тривалість життя дорослих гельмінтів становить приблизно 2-3 роки. Також варто знати, що існує 2 види дирофілярій.
Дирофілярії. Основні види (глистів)
D. immitis – серцева форма паразитів. При цій формі захворювання дирофілярії оселяються в серці, легенях і великих кровоносних судинах. Клінічно хвора тварина виглядає пригніченою, швидко втомлюється, худне, часто дихає, можуть з’являтися набряки кінцівок і підгруддя. У важких випадках розвивається серцева та дихальна недостатність, що призводить до загибелі тварини.
D. repens – шкірний вид паразита, дорослі гельмінти розташовуються в підшкірній клітковині та м’язах. Захворювання проявляється у вигляді підшкірних вузликів, обмежених ділянок облисіння, подряпин і виснаження.
Як дізнатися, чи заражена ваша тварина глистами?
Для цього існують спеціальні аналізи. У ветеринарній клініці лікар бере невелику кількість крові тварини, і лабораторне дослідження допомагає виявити, чи є у неї личинки (мікрофілярії).
Також у той самий день можна провести експрес-тест на визначення антигену цього гельмінта.
Додатковими методами діагностики можуть бути рентген, який покаже збільшення правого передсердя, а також УЗД серця, що дозволяє виявити наявність дорослих особин у серці пацієнта та зміни у внутрішніх органах, які вони спричиняють.

Особливості лікування дирофіляріозу
Лікування дирофіляріозу є тривалим і складним процесом.
Ми наполегливо рекомендуємо запобігати захворюванню за допомогою профілактичних обробок. Захист тварин необхідно здійснювати протягом усього року.
У період активності комарів (з квітня-травня по жовтень) слід використовувати репеленти (препарати, що відлякують комах). Це можуть бути спреї, нашийники, деякі види крапель на холку (наприклад, нашийник Scalibor, краплі Advantix тощо).
Щоб запобігти розвитку дирофілярій в організмі, необхідно застосовувати препарати, що знищують личинок у крові. До таких засобів належать Advocate, Stronghold, Milbemax, NexGard Spectra,та інші. А також препарати на основі івермектину.
Comments