Права тварин і принцип п’яти свобод
- VetEduCare
- 3 лист. 2024 р.
- Читати 2 хв
Є відома фраза: "Рівень розвитку суспільства оцінюється спираючись на відношення до людей похилого віку, дітей та тварин". Наша дійсність поки що не дуже благополучна у цих сферах😔. Але кожен із нас здатний зробити свій внесок і для цього навіть не потрібно виходити з дому. Якщо у вас є собака, кіт або інший домашній улюбленець, то ви вже сьогодні можете зробити його життя кращим. І це буде ваш особистий маленький внесок у велику справу. Мистецтво маленьких кроків – ефективно у всьому.
Проблему оцінки благополуччя тварин у світі обговорюють ще з початку ХХ століття. І в результаті було прийнято Всесвітню декларацію добробуту тварин, в якій і були сформульовані 5 свобод. З 1979 р. у ряді країн концепція П'яти свобод повністю або частково використовується в національному законодавстві щодо захисту тварин. Наприклад, Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» задіює ідеї цієї концепції. Права тварин і принцип п’яти свобод:
✅Свобода від спраги та голоду – доступ до свіжої води та їжі, які забезпечують повну підтримку здоров'я та активності.
✅Свобода від дискомфорту - створення відповідного довкілля, житло та комфортне місце для відпочинку.
✅Свобода виявляти природну поведінку - сприятливе місце для життя, достатня активність, спілкування з особами свого виду.
✅Свобода від болю, травм та хвороб - профілактика та/або швидка діагностика та лікування.
✅Свобода від страху та дистресу (надлишкового стресу) – створення таких умов та поводження, які дозволяють уникати ментальних страждань.
Ці принципи можна використовувати як фільтр при організації життя тварини, надання їй допомоги, як спосіб перевіряти, чи будуть наші дії сприяти благополуччю і щастю улюбленця.
Це - не дуже звична для нас система координат. Бо нам важко використовувати аналогічний підхід по відношенню до себе і людей навколо. Але дорогу здолає той, хто йде! А ми будемо поруч, щоб вам допомогти на цьому шляху❤️
Commentaires