Зменшення алергії на кота у людини за допомогою корму. Чи можливо це?
- VetEduCare
- 11 жовт. 2024 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 13 груд. 2024 р.
💬Зменшення алергії на кота у людини за допомогою корму. Звучить фантастично. Але ми живемо в цікаві часи швидкого розвитку науки і технологій. І дійсно наразі розроблена дієта для котів, яка дає шанс людям-алергікам утримувати котів, не звертаючись до імунотерапії. Наразі їх ефективність підтверджена невеликою кількістю досліджень. Тож спостерігаємо за даними і розширенням нової інформації по ходу їх більш широкого використання.

🤯Цей корм(НЕ НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ) зменшує основний алерген після того, як кішка їсть його протягом кількох тижнів.
🤔Як це працює? Не просто🙂
👉Як ви пам’ятаєте, основним алергеном, який викликає алергію у людини, є білок (Fel d 1), який утворюється переважно в котячій слині. Потім коти переносять алерген на свою шерсть і лупу під час догляду.
Щоб знизити його кількість цього білка у котів, роблять наступні кроки:
📌Курей імунізують основним котячим алергеном (Fel d 1). Це змушує їх виробляти специфічні антитіла.
📌Потім ці антитіла збирають з яєчних жовтків цих курей.
📌Потім вони використовуються як доповнення до котячого корму (не самі жовтки, а компоненти, які отримані з їх допомогою).
📌Коли кіт їсть цю їжу, кількість основного алергену в котячій слині та шерсті зменшується. Тому що білок як антиген нейтралізується цими антитілами.
❗️Зверніть увагу, що реакція відбувається саме в ротовій порожнині - тобто при контакті із слиною. Не тому що кіт проковтнув цей корм. А зменшення білку в слині призводить до зменшення розповсюдження антигену в навколишньому середовищі.
📋Коли котів годували дієтою, що включала яєчний продукт з антитілами IgY, у 97% спостерігалося зниження рівня активного Fel d1 на їхній шерсті та лупі. У середньому коти показали зменшення на 47% активного Fel d1 на їхній шерсті після трьох тижнів дієти.
👉Тож бачите, що технологія дуже специфічна. І просто згодовування яєць не може призвести до зміни рівня виділення антигену котами. Принаймні ніяких науково обгрунтованих даних по цій темі наразі не має.
👉Ми вважаємо, що це цікавезне і круте досягнення сучасної науки! Яке із часом може допомогти величезній кількості людей, що страждають на алергію на котячих.
Comments