top of page

Чому моя собака їсть какашки? 🤯

Оновлено: 16 жовт. 2024 р.

Чому моя собака їсть какашки? Як відучити собаку їсти какашки? Що зробити щоб собака не їла какашки?

Це не дуже зручне і "сором'язливе" питання часто задають власники цуценят і дорослих собак🫣.


👉Насправді, коріння цієї ситуації сягає далеко в минуле. Для диких предків сучасних собак поїдання фекалій інших тварин (науково це називається копрофагія) було одним із важливих факторів виживання. Вчені припускають, що таким чином псові заповнювали дефіцит вітамінів і ферментів, а в найважчі часи поїдання фекалій могло врятувати життя. Важко бути розбірливим, коли голодний.



🧑‍⚕️Вченими також встановлені цікаві факти, пов'язані з копрофагією собак. Було проведено досить велике дослідження – вивчено поведінку понад 3000 собак. У середньому, кожен 4-й собака робить це хоча б епізодично, кожен 6-й - регулярно. А перевагу вони віддають твердому, добре сформованому і свіжішому випорожненню (максимум 1-2 денної давності).

👉Для сучасних собак є нормальні, фізіологічні ситуації виникнення копрофагії. Коли у собаки народжуються цуценята, вона перші 3-4 тижні під'їдає какашки за цуценятами. Перші кілька тижнів цуценята в принципі не здатні самостійно спорожняти кишечник та сечовий міхур. І без допомоги мами їм із цим не впоратися. Крім того, сука таким чином підтримує порядок у гнізді. У дикій природі це має, крім гігієнічного, ще й захисний сенс – щоб запах фекалій не приваблював інших хижаків до лігва👍.


✔️Маленькі цуценята часто повторюють поведінку матері. Більшість із них із віком це пройде.

👉В іншому ж, причини копрофагії можна поділити на фізіологічні та психологічні.


Якщо говорити з ветеринарної точки зору, необхідно звернути увагу і виключити або скоригувати такі фактори:


🔹Паразити - гельмінти можуть "обкрадати" організм свого господаря і йому не діставатиметься достатня кількість поживних речовин, вітамінів.


🔸Недостатнє надходження поживних речовин із кормом - недостатня калорійність чи поживна цінність раціону (незбалансоване харчування, дефіцит низки речовин). Зокрема, було доведено роль нестачі вітамінів групи В.


🔹Синдром мальабсорбції – цей термін поєднує під собою проблеми, пов'язані з порушенням всмоктування поживних речовин у кишечнику. Може виникати з різних причин - при запальних захворюваннях кишечника, деякі породи мають генетично передані захворювання.


🔸Захворювання, що супроводжуються підвищенням апетиту – діабет, синдром Кушинга, захворювання щитовидної залози.


🔹Препарати, які підвищують апетит – наприклад, стероїди.

👉Стреси та поведінкові проблеми, які можуть провокувати копрофагію у собак:


✔️ Ізоляція або, навпаки, вкрай скучений зміст.


✔️Страх, занепокоєння, покарання людиною (яка часто не має логіки з боку собаки). За поїдання фекалій карають ще більше і виходить замкнене коло😔.


✔️Спроба привернути увагу власника хоча б у такий спосіб, нехай навіть і з негативним ефектом.


✔️Нудьга - нестача фізичних та інтелектуальних навантажень.


✔️Дефіцит харчування в минулому, коли у собаки довго зберігається страх, що їжі раптом може не вистачити і треба їсти все можливе за будь-якої зручної ситуації.


З причинами, чому собака їсть какашки розібрались) Тепер до найголовнішого! Як можна допомогти? Адже мало кому подобається вимивати морду та чистити зуби вихованцю, запах від якого здатний звалити з ніг навіть не самого гидливого власника.

✅ Переглянути та виключити вищезгадані причини - самостійно або за допомогою ветеринарного лікаря. Переконатись, що немає захворювань. Обробити від гельмінтів.


✅ Проаналізувати раціон – переконатися, що він достатній за калорійністю та співвідношенням поживних речовин.


✅ Використовувати вітаміни – зокрема, вітаміни групи В.

Іноді рекомендують використання ферментів. Але з ними точно без участі лікаря експериментувати не варто.


✅ Виключити самі можливості для поїдання фекалій: своєчасне прибирання, винести туалет кота у недоступне для собаки приміщення, на вулиці – прогулянки на повідку та контроль з боку власника.


✅ Достатні фізичні навантаження та вправи, які займатимуть мозок та органи почуттів собаки.


✅ Заняття з дресирувальником/фахівцем з поведінки собак. Особливо якщо є супутні проблеми - поїдання інших неїстівних предметів, страхи, агресія та інше.


Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note

Підписка на розсилку

bottom of page